Fotowoltaika

Systemy fotowoltaiczne mają szerokie spektrum zastosowań. Główną ich zaletą jest niezawodność, lekkość oraz możliwość uzyskiwania darmowej energii elektrycznej w sposób czysty, cichy i praktycznie bezobsługowy.

 

Moduł fotowoltaiczny składa się z połączonych szeregowo lub szeregowo-równolegle ogniw słonecznych. W większości modułów fotowoltaicznych materiałem półprzewodnikowym jest krzem w postaci płytek monokrystalicznych lub polikrystalicznych.

 

System montażowy – służy do trwałego i mocnego montażu modułów fotowoltaicznych na obiekcie (dachu, gruncie). Dostępne są systemy montażowe na każdy rodzaj dachu (skośny, płaski) pokryty różnymi materiałami (dachówka ceramiczna, blachodachówka, blacha trapezowa i inne). Są również tzw. systemy naziemne – do montażu bezpośrednio na gruncie.

 

Inwerter, zwany również falownikiem służy do zamiany prądu stałego, uzyskanego z modułów fotowoltaicznych na prąd zmienny o charakterystyce prądu sieciowego. Jest bardzo ważnym i obowiązkowym elementem systemu fotowoltaicznego. Proces pracy falownika ma szpływ na zasilane z sieci urządzenia.

 

Licznik dwukierunkowy – zlicza produkcję energii przez instalację PV (po skonsumowaniu jej części przez budynek) oraz pobór energii z sieci energetycznej.

 

Low-energy house - blue sky background - 3d illustration

Usługi i instalacje, systemy fotowoltaiczne

Oferujemy Państwu nowoczesne instalacje fotowoltaiczne
umożliwiające czerpanie energii elektrycznej ze światła słonecznego

Dbamy o Państwa bezpieczeństwo

Nie tylko energetyczne ….

 

Świadcząc o wielu lat usługi w zakresie zabezpieczeń technicznych, zapewniając ciągłość dostaw, ciągłość serwisów zdobyliśmy zaufanie wielu klientów.

Klientów

2000

Już od lat

14

Łatwy proces

 

Dzięki opracowanej już latami ścieżce działania z nami łatwo możesz uzyskać oczekiwany efekt…